Kolay Metraj Nedir?

Kolay Metraj; projenizden hızlı bir biçimde metraj çıkartmanızı ve isterseniz yaklaşık maliyetinizi de hesaplamanızı sağlayan bir Windows uygulamasıdır. Projenizin dosya formatı fark etmez. AutoCAD, Resim ya da PDF formatlarında çalışabilirsiniz.

Kolay Metraj'ı öğrenmek oldukça kolaydır, üstelik herhangi bir CAD programında uzman olmanıza da gerek yoktur. Çok temel bir eğitimin ardından kullanmaya ve hızlıca sonuç elde etmeye başlarsınız. Metraj çıkarmak için AutoCAD gibi ayrı bir CAD programına ihtiyaç duymaz, böylece sırf metraj çıkarmak için AutoCAD lisansı almak zorunda kalmazsınız.

Kolay Metraj Ne Değildir?

Sihirli bir program değildir. Bütün metrajınızı otomatik olarak kendi kendine çıkartamaz. Ancak proje üzerinden ince ve kaba metrajınızı çıkartma işleminde size hız kazandırır ve işleri kolaylaştırır.

Kolay Metraj ile Demir Metrajı Çıkartabilir miyim?

Kolay Metraj’ın demir metrajı çıkartma modülü henüz kullanıma sunulmamıştır. Bununla ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Demir metrajlarını çıkartma işlemi, proje üzerinde yazan demir değerlerini okuyup bir tabloya yazmak işlemidir. Mevcut haliyle Kolay Metraj'da demir metrajı yapmaya çalışmak çok verimli değildir.

Programı Denemek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Programı denemek için ana sayfamızdaki formu doldurup gönderebilir, bizi arayabilir, mail atabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teknik ekibimiz en kısa sürede deneme amaçlı program kurulumu için sizinle irtibata geçecektir. Kullanmadan önce Kolay Metraj kullanım videolarına da bir göz atmanızı öneririz.

Satın Alma Öncesi Bazı Sorularım Var Kim Yardımcı Olabilir?

Ana sayfadaki formu doldurup gönderin bir uzmanımız sizi arayıp bilgilendirsin. Her türlü sorunuzu cevaplayalım.

Programı Satın Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Programı satın almak için e-ticaret sitemizi kullanabilir, veya ana sayfadaki formu doldurup gönderebilirsiniz. Satış ekibimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

Lisans Seçenekleri Nelerdir?

Kolay Metraj’ı AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programlarımız ile entegre bir modül olarak satın alabilirsiniz.

Diğer seçenek bağımsız çalışan versiyondur.

Her iki satınalma şeklinin de tek kullanıcılı ve network (ağ üzerinde çoklu çalışma) seçenekleri mevcuttur.

Bağımsız Sürümde Kurum Pozlarını Kullanabilir miyim?

Bağımsız sürüm AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet ile entegre olmadığı için, AMP’nin kurum pozları kütüphanesinden yararlanamazsınız.

ANCAK, program içerisinde kendi poz kütüphanenizi oluşturabilir ya da elinizde varsa Excel’den pozlarınızı aktarabilirsiniz.

Yıllık Güncelleme Ücreti Ne Kadardır Ve Programımı Güncellemek Zorunda mıyım?

Program bedelinin cüzi bir yüzdesi olan yıllık güncelleme ücretleri her yıl sitemizde yayınlanmaktadır. 2016 yılı için güncelleme ücreti bir kullanıcı için 300₺ + KDV'dir AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet modülü olarak alınan lisanslar Hakediş programının bir modülü olduğu için onunla beraber güncellenmelidir. Bağımsız sürümü kullanabilmek için güncelleme almak zorunda DEĞİLSİNİZ. Ancak her yıl eklenen yeni özellikleri ve ürün geliştirme/düzeltmelerinden yararlanabilmek için güncelleme satın alarak kullanmanızı öneririz.