KolayMetraj® Hakkında

Kolaymetraj, AMP Yazılım’ın sektör ihtiyaçlarını değerlendirirerek uzun arge çalışmaları sonucu geliştirdiği kolay ara yüze sahip güçlü bir Windows uygulamasıdır. Dijital ortamda hazırlanmış veya elle çizilip dijital ortama aktarılmış proje veya resimler üzerinde metraj metraj çalışması yapmaya yarar. Çalışma mantığı şu şekildedir:

Programda bir iş projesi açılır.

Metrajı yapılacak çizimler bu projeye eklenir.

Sırayla çizimler açılarak Mouse ile işaretleme yöntemi ile hızlıca metraj yapılır. Metraj yapılırken hangi pozlara gideceği de seçildiği için pozlama işlemi de tamamlanmış olur. Metrajı yapılan alanlar boyandığı için hatalı metraj yapmaz, henüz metrajını yapmadığınız mahalleri de kolaylıkla görebilirsiniz. Proje değişikliklerinde iki projeyi karşılaştırmanızı sağlar ve değişiklikleri boyayarak gösterir. Seçilen alanların yüzey ve hacim metrajları için temel şekillere böler (üçgen dikdörtgen) ve hesabı yapar.

CAD programı kullanmayı da bilmenize gerek yok, ara yüzü çok basittir. Ayrıca, metraj çıkartmak için ayrıca bir CAD programı lisansı almanıza gerek yoktur.

AMP Yazılım Hakkında

AMP Yazılım; İnşaat ve hizmet sektörleri ile bilişim sektörü arasında sağlam bir köprü olmak amacıyla 1993 yılında 2 inşaat mühendisi tarafından İstanbulda kuruldu. Şirketin ana kuruluş amacı Kamu İhale Kanunu ve ilgili diğer mevzuat kapsamında sektörün ihtiyacı olan yazılımları, sistemleri ve hizmetleri üretmekti.

1995 Günümüz hakediş yazılımlarının tamamına esin kaynağı olan nakliye metrajı, fiyat farkı vb. hesaplara kesin çözümler getiren temel ve tek uygulama olarak AMP Hakediş ve Keşif DOS kullanıma sunuldu.

1997 Türkiye’nin ilk İhale Hazırlık programı kullanıma sunuldu.

1998 Piyasadaki İhale Otomasyonu yazılımlarının esin kaynağı olan Türkiye’nin ilk ve tek Yeterlik ve Uygun Bedel Programı kullanıma sunuldu.

2000 Hakediş programları için yeni bir sayfa açan AMP Hakediş ve Keşif Windows kullanıma sunuldu.

2001 AMP CRM Sistemi kullanıma sunuldu.

2003 4734 Sayılı kanuna uygun ihale süreçleri yönetim ve uygulama yazılımı AMP İhale Otomasyonu kullanıma sunuldu.

2004 AMP Yaklaşık Maliyet ve Teklif kullanıma sunuldu.

2005 AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet kullanıma sunuldu.

2006 İhale Hazırlık programı Mal ve Hizmet modülleri kullanıma sunuldu. Hakedis.org sitesi yayın hayatına başladı.

2007 Ankara Bölge Müdürlüğü açıldı ve ODTÜ Teknokent’de AR-GE birimi kuruldu. EBYS projeleri kapsamında ileri teknolojiler kullanılarak çok daha üstün ürünler geliştirilmeye başlandı.

2008 İhale süreçleri için zirveyi temsil eden yeni AMP İhale Otomasyon projesi tamamlandı..

2009 Mal ve Hizmet Alımları işleri için Türkiye’nin ilk Mal ve Hizmet Hakediş Yazılımı AMP MH kullanıma sunuldu. Bu program ile sektördeki büyük bir eksik tamamlanmış oldu.

2010 AR-GE çalışmalarımız sonucunda AMP İhale Otomasyonu Danışmanlık Modülü kullanıma sunuldu.

2011 AMP Akademi açıldı. Metraj, yaklaşık maliyet, eski eser ve ihale uygulamaları alanında Türkiye genelinde eğitim, kurs ve seminerler verilmeye başlandı. Özel sektör ve yurt dışına iş yapan inşaat firmalarının ihtiyaçları dikkate alınarak döviz kuru üzerinden de teklif hazırlanabilen Türkiye’nin ilk ve tek progamı AMP İnşaat Teklif kullanıma sunuldu.

2012 Yaklaşık Maliyet ve Hakediş programlarımız için AMP Planner: İş Programı modülü ve Orman Yolları modülü kullanıma sunuldu.

2013 AMP Kurumsal Hakediş kullanıma sunuldu. İçerdiği kurumsal özellikler, güvenlik ve yönetim alanında sektöre kazandırdığı yeni standartlar ile bugüne kadar geliştirilen en iyi hakediş programı.

2014 Yine sektörde bir ilk olan Çizimden metraj çıkarmanın en pratik yolu olan Kolay Metraj kullanıma sunuldu.

2015 İş Programı, Kurumsal Hakediş, Hakediş ve Yaklaşık Maliyet ile AMP Mal ve Hizmet Alımları Hakediş programlarında AR-GE çalışmaları doğrultusunda yapısal düzenlemeler yapıldı. Yapımaliyet.com sitesi modernize edildi.

2016 Hakediş ve sözleşme uyuşmazlıkları alanında danışmanlık hizmetlerine başlandı. yapimaliyet.com , birimfiyat.net, amp.com.tr, kolaymetraj.com siteleri yenilendi. AMP E-Ticaret sitesi hizmete açıldı. MAH programı eklenen işçi özlük dosyası, bordro ve diğer özelliklerle Türkiyenin en kapsamlı ve en güvenilir Mal ve Hizmet hakediş programı haline getirildi. Kurumsal Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programına yeni bir çok özellik eklendi, Kolaymetraj programı geliştirildi ve bağımsız sürümü yayınlandı.

2017 Birimfiyat.net sitesi yenilendi, Kurumsal Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programına Yönetici Konsolu Modülü, Teminat Takip ve Avans Yönetimi Modülü, Poz Önerme Sistemi, Güvenlik Geliştirmeleri ve birçok özellik eklendi. AMP Doğrudan Temin programı MS SQL veritabanına upgrade edildi, birim bazlı çalışma imkanı verildi, istatistik bölümü geliştirildi.

2018 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yüksek Fen Kurulu için Birim Fiyat Otomasyon programı hizmete sunuldu. İZSU Altyapı Hakediş programı ihalesi AMP Yazılım'a verildi.

2019 Kurumsal Altyapı Yaklaşık Maliyet ve Hakediş programı hizmete sunuldu. ComDonatı ile entegrasyon yapıldı. Kolay Metraj Demir Donatı programı hizmete sunuldu. Kurumsal Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programına Tasfiye Modülü, Sözleşme Yönetimi Modülü, Muayene ve Kabul İşlemleri Modülü, Piyasa Fiyat Araştırması Modülü, Çelik Hasır Modülü ve ÖTV Fiyat Farkı Modülü eklendi.

2020 Birimfiyat.net hakediş modülü ve mobil poz arama motoru uygulaması geliştirilerek hizmete sunuldu. Kurumsal HYM için benzersiz Teklif Modülü ve Mahalli Hakediş modülü eklendi Kolay Metraj yeni sürümü yayınlandı. Mal ve Hizmet Alımları Hakediş Programına makine analizi modülü eklendi, bordro ve toplu iş sözleşmesi hesaplarında önemli geliştirmeler yapıldı. Durmaksızın devam ediyoruz..