AMP KolayMetraj Tanıtım Videosu
Bu videoda KolayMetraj ürünümüzün kısa bir tanıtımını izleyebilirsiniz

KolayMetraj ile sadece farenizi kullanarak oldukça hızlı bir şekilde metrajlarınızı çıkartabilirsiniz. Projenizin (çiziminizin) formatının AutoCAD, Jpeg ya da PDF olmasının hiç önemi yoktur. KolayMetraj bütün bu formatları destekler.

Adet, uzunluk ve hacim metrajının yanı sıra, çatı metrajı gibi eğimli yüzeylerin metrajını da yapmanız mümkündür. Döşeme metrajı nasıl çıkartılır? Duvar metrajı nasıl yapılır? Demir metrajı nasıl yapılır? Boya metrajı nasıl yapılır? Elektrik metrajı nasıl yapılır? Gibi sorularınıza %100 cevap verebilen bir programdır.

Üstelik AutoCAD çizimleriniz üzerinden metraj yaparken, polyline ile çizilip çizilmediğine bakılmaksızın, alan metrajlarını tek tıklama ile ölçebilirsiniz. Blok olarak çizilmiş nesneleri hızlıca saydırabilirsiniz. Yine AutoCAD’den aşina olduğunuz Ortho, Osnap vb. özelliklerin tümü KolayMetraj programında bulunmaktadır. Üstelik ayrıca bir AutoCAD lisansına para ödemenize de gerek kalmaz. Program kendi başına çalışabilir durumdadır.

Metrajdan yaklaşık maliyet çıkartırken en çok vakit kaybedilen konulardan biri de metrajların yaklaşık maliyete poz bazında tek tek girilmesidir. İş grupları oluşturulup, pozlar belirlendikten sonra, ilgili pozlara ilgili metrajların girilmesi işlemi, KolayMetraj’ın AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programı ile entegre çalışır olması sayesinde birkaç tıklama ile halledilecek kadar kolay hale getirilmiştir.